Fb Sprawdź termin Kup voucher
Excellent
Rated By guests
9.4
Przystan Hotel&Spa
HotelsCombined

Atrakcje

Atrakcje lokalne

Mazury to region o bogatej przeszłości historycznej w województwie Warmińsko-Mazurskim, poprzez lokalizację wielu akwenów wodnych, region ten nazywany jest "Krainą Tysiąca Jezior". Dzięki szeroko rozbudowanej infrastrukturze turystycznej (bazie noclegowej czy rozwiniętej infrastrukturze rekreacyjnej) weekend na Mazurach w Przystań Hotel & SPA **** staje się czystą przyjemnością. Do atrakcji lokalnych możemy zaliczyć między innymi strzelnicę, możliwość nurkowania, spływy kajakowe czy skoki ze spadochronem. W sąsiedztwie Przystań Hotel Olsztyn znajduje się cała infrastruktura jeziora Ukiel (wypożyczalnia sprzętu wodnego, sale do gry w squasha czy siłownia). Zapraszamy do zapoznania się lokalnych atrakcji poniżej.

Atrakcje wiosna-lato

 1. 1. Infrastruktura jeziora Ukiel

  Infrastruktura jeziora Ukiel

  Przystań Hotel i Spa położony jest nad samym jeziorem Ukiel (zwanym również Krzywe). Jego pow. to 412,0 ha; Składa się z 4 basenów jeziornych połączonych przesmykami, co generuje doskonałe warunki wiatrowe dla żeglarzy. Zbiornik jest długi na około 5,4 km i szeroki na ponad 1,5 km. i jest to największe i najgłębsze jezioro Olsztyna. Od wrzesnia 2014r. powstało Centrum Rekreacyjno- Sportowe, gdzie nowa, zmodernizowana infrastruktura zapewnia szereg urozmaiconych form relaksu i wypoczynku zarówno dla olsztynian jak i naszych Gości hotelowych. W sąsiedztwie hotelu można skorzystać ze ścieżek rowerowych, tras do joggingu, całorocznej zewnętrznej siłowni, placu zabaw dla dzieci , zagrać w boule, siatkówkę plażową, tenisa czy squacha jak również wypożyczyć łodze Omega, kajaki, kanu, rowery wodne, deski z żaglem, łyżworolki a zimą narty biegowe i łyżwy.

  Jedną z największych atrakcji sezonu letniego jeziora Ukiel jest wodny plac zabaw, pięć kąpielisk wodnych, oraz Skatepark a zimą Snowpark. W najbliższym sąsiedztwie działa Warmia Przystań oferująca zajecia i kursy żeglarskie weekendowe, doszkalające i indywidualne dla dzieci i dorosłych.

  Więcej informacji:

 2. 2. Eko tramwaj i słoneczny bus

  Eko tramwaj i słoneczny bus

  Jedyny i niepowtarzalny na Warmii, wodny to prototyp nowoczesnej łodzi wyposażonej w innowacyjne technologie. Zabiera w rejsy po niezwykle urokliwym jeziorze krzywym.

  Słoneczny bus- Nie lada atrakcja dla małych i dużych. Ekologiczny bus zabierze Państwa w podróż po olsztyńskich ulicach.  Trasa zaczyna się kilka kroków od naszego hotelu i pozwala podziwiać zabytki Starego Miasta oraz malowniczy krajobraz lasów i jezior. Wygodne siedzenia oraz delikatny powiew letniego wiatru sprawią, że podróż stanie się przyjemnością dla całej rodziny

 3. 3. Lotnisko i skoki spadochronowe

  Lotnisko i skoki spadochronowe

  W Olsztynie można również zrealizować swoje marzenia o lataniu i poczuć się jak ptak podziwiając widoki przepięknych lasów, jezior i urokliwego starego miasta. Sekcja spadochronowa aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego proponuje komercyjne loty spadochronowe: indywidualne i tandemowe. Niezapomniane wrażenia gwarantowane.

  Więcej informacji: AEROKLUB WARMIŃSKO-MAZURSKI www.aeroklub.olsztyn.pl

 4. 4. Windsurfing i kite

  Windsurfing i kite

  To idealny sposób na spędzenie wakacji - oryginalny i świetny dla amatorów wypoczynku nad wodą. Windsurfing polecany jest tym wszystkim, którzy pragną aktywniejszej formy wypoczynku.

  Więcej informacji: BAZA SPORTÓW WODNYCH „SŁONECZNA POLANA” www.visit.olsztyn.eu www.windsurfing.skysail.pl

 5. 6. Spływy kajakowe

  Spływy kajakowe

  Przez Olsztyn przepływają trzy rzeki: Łyna, Wadąg i malutka Kortówka. Olsztyńskie rzeki ze względu na swój niepowtarzalny charakter są cenione przez kajakarzy. Od maja do września, organizowane są spływy kajakowe Np.
  - „Łyną przez Olsztyn” trasa jest łatwa i nadaje się nawet dla początkujących kajakarzy. Spływ rozpoczyna się pod zamkiem olsztyńskim, na łące przy restauracji „Nad Wodospadem”. Trzykilometrowa trasa wiedzie przez malowniczy przełom Łyny w Lesie Miejskim. Celem spływu jest malownicze rozlewisko, gdzie Łyna łączy się z Wadągiem.

 6. 7. Wędkarstwo

  Wędkarstwo

  Wędkarstwo to jedna z najpopularniejszych form spędzenia wolnego czasu. Niewtajemniczonym wydaje się, iż jest to nic innego jak „ sport dla leniwych”, Ale nic bardziej mylnego. I wie o tym każdy kto chciał złowić wybraną, wymarzoną, nie przypadkową rybę.
  Np. Jezioro Ukiel - Mimo, iż jezioro znajduje się w granicach miasta odnajdziemy tu ciche i prawie dzikie miejsca. Wśród wędkarzy uchodzi za doskonałe łowisko leszcza, szczupaka i okonia. Szczególnie można polecić połowy z lodu. Występują tu także: płocie, liny, sumy, węgorze, sieje, sielawy i inne ryby.

  Jezioro Pluszne - Złowimy tu piękne okonie, szczupaki, oraz duże krasnopióry. Poza tym płocie, liny, ukleje i leszcze. Dno jeziora  jest piaszczyste, a średnia głębokość dochodzi do około 13 m. Jezioro Dadaj - Licznie występują tu: szczupak, okoń, sandacz, leszcz, płoć i sielawa. Urozmaicona linia brzegowa, zróżnicowana wysokość brzegów. Od zachodu brzegi zalesione

 7. 8. Nurkowanie

  Nurkowanie

  W Olsztynie prężnie działają kluby i stowarzyszenia płetwonurków. Można skorzystać z niepowtarzalnej okazji aby zobaczyć podwodny świat jezior. Kluby organizują kursy indywidualne, grupowe oraz dla osób niepełnosprawnych. Można też zdobyć uprawnienia na wszystkie stopnie nurkowania. Jednym z najlepszych miejsc do nurkowania jest pobliskie jezioro Żbik oraz Ukiel zarówno do nurkowania letniego jak i zimowego ( podlodowego).
  Więcej informacji:
  AQUADIVER, ul. Żeglarska 6, www.aquadiver.pl

 8. 9. Korty tenisowe

  Korty tenisowe

  W Olsztynie działa aż 7 ośrodków tenisowych, w których można skorzystać z kortów ziemnych zarówno otwartych jak i krytych . Olsztyński Klub Tenisowy znajduje się zaledwie 5 min. spacerem od naszego hotelu. Ośrodek ten oferuje 6 kortów ceglanych odkrytych i 2 kryte, szatnie z prysznicami, darmowy parking, naukę gry dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

  Więcej informacji:
  OKT, ul. Jodłowa 9A
  Tel. 515748944, 600168531
  Godziny otwarcia
  poniedziałek – niedziela 07:00 - 22:00

 9. 10. Strzelnica

  Strzelnica

  W Olsztynie można skorzystać z kliku świetnie wyposażonych strzelnic. Strzelnica VIP oferuje krytą, klimatyzowaną salę z sześcioma stanowiskami z 32-calowymi monitorami aby można było śledzić celność trafień. Tarcze „wróg-przyjaciel” (zmienne) Natomiast w strzelnicy LOK znajdziemy duży wybór broni różnego kalibru, w tym Mossbergi, Glauberyty, kbks-y oraz broń z okresu II wojny światowej.

  Więcej informacji:
  www.strzelnicavip.pl
  Strzelnica LOK, ul. Sportowa

 10. 11. Quady to dreszcz emocji, adrenalina i świetna zabawa

  Quady to dreszcz emocji, adrenalina i świetna zabawa

  W Olsztynie znajdą Państwo wiele tras zarówno dla początkujących jaki i zaawansowanych. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą olsztyńskiej firmy Bartboo , gdzie przewodnicy i instruktorzy przez cały czas bacznie kontrolują przebieg zabawy i gotowi są udzielać niezbędnych informacji oraz pomocy w każdym momencie.
  Więcej informacji:
  www.bartbo.pl

 11. 12. Jeździectwo konne

  Jeździectwo konne

  Jazda konna to doskonały sposób spędzania czasu dla osób w każdym wieku. Oprócz podstawowych zalet, którymi cechują się niemal wszystkie sporty, jeździectwo ma tą przewagę, że dzięki kontaktom ze zwierzęciem, jazda konna to coś więcej niż zwyczajny sport. Warto wspomnieć o jej terapeutycznych właściwościach, ponieważ wpływa ona pozytywnie nie tylko na ciało, ale także na ducha. W Olsztynie proponujemy Państwu Stadninę ATAMAN oferującą nauka jazdy na przepięknych wierzchowcach, przejażdżki bryczką po okolicy, oraz STADNINA JANUSZA KOJRYSA www.kojrys.pl

 12. 13. Obserwatorium Astronomiczne i Planetarium

  Obserwatorium Astronomiczne i Planetarium

  Planetarium w Olsztynie jest pomnikiem zbudowanym w hołdzie Mikołajowi Kopernikowi. W obserwatorium prowadzone są pokazy nieba, zaś z tarasu można obejrzeć panoramę miasta. W obserwatorium jest zegar radiowy odbierający sygnały czasu słonecznego, zegar wahadłowy Shortta oraz pracownia promieniowania kosmicznego.
  Więcej informacji:
  www.planetarium.olsztyn.pl

 13. 14. Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie

  Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie

  Wybudowany w XIV wieku w stylu gotyckim. Zamek stanowił siedzibę administratora dóbr ziemskich kapituły warmińskiej. Najsławniejszym administratorem pełniącym te obowiązki w latach 1516-1521 był Mikołaj Kopernik. Do dziś na ścianie krużganka pozostała unikalna pamiątka po jego pobycie - własnoręcznie wykonana doświadczalna tablica astronomiczna, a w zbiorach Biblioteki przechowywany jest inkunabuł medyczny z którego korzystał. Tablica astronomiczna na olsztyńskim zamku jest jedynym na całym świecie zachowanym instrumentem astronomicznym wykonanym i używanym przez Mikołaja Kopernika
  Więcej informacji:
  www.muzeum.olsztyn.pl/zamek-kapituly-warminskiej

 14. 15. Tor kartingowy i gokarty

  Tor kartingowy i gokarty

  Tor Kartingowy Kormoran w Olsztynie jest pierwszym profesjonalnym torem w tej części Polski na tak wysokim poziomie. Tor Kormoran to 300-metrowa pętla o prawdziwej asfaltowej nawierzchni z profesjonalnymi bandami używanymi na najlepszych torach świata, nie tylko na torach kartingowych, ale również przy okazji innych torów motoryzacyjnych. Tor Kartingowy w Olsztynie dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów oraz przeszkolonemu personelowi jest bezpieczny dla wszystkich ich użytkowników.

 15. 16. Leśne Arboretum w Kudypach

  Leśne Arboretum w Kudypach

  Leśne Arboretum w Kudypach to jedna z największych atrakcji przyrodniczych naszego regionu. Arboretum zajmuje 15,69 ha. Położone jest w przeuroczym leśnym terenie pokrytym wiekowym drzewostanem, głównie sosnowym.
  Więcej informacji:
  www.kudypy.olsztyn.lasy.gov.pl

 16. 17. Pole golfowe w Naterkach

  Pole golfowe w Naterkach

  Osiemnastodołkowe pole klasy mistrzowskiej. Różnorodność ukształtowania terenu pola MG&CC oraz jego nietuzinkowa lokalizacja sprawiają, iż jest ono niezwykle interesujące dla graczy - zarówno tych bardziej doświadczonych jak i początkujących. Pole jest znakomicie dostosowane do poziomu oraz zaawansowania graczy. Dzięki licznym naturalnym i sztucznym przeszkodom pole golfowe w Naterkach należy do najciekawszych, ale zarazem najtrudniejszych lokalizacji w Polsce.
  Więcej informacji:
  www.mazurygolf.pl

Atrakcje jesień-zima

 1. 18. Bojery

  Bojery

  Żeglarstwo lodowe daje możliwość poczucia niesamowitej prędkości żeglując zimą. Duża dawka adrenaliny i szybkości pośród wspaniałych zimowych krajobrazów. Przy sprzyjających warunkach, zawodnicy potrafią rozpędzić się do stu kilkudziesięciu kilometrów na godzinę! Zachęcamy do spróbowania nowych, ekscytujących przygód.
  Więcej informacji: www.skysail.pl

 2. 19. Snowkiting

  Snowkiting

  Jest to ślizganie się po zamarzniętym jeziorze przy użyciu latawca. Pływa się za nim na desce snowboardowej, łyżwach lub nartach. Osoby, które latem uprawiają windsurfing, na pewno chętnie spróbują iceboardingu, będącego połączeniem żagla z pędnikiem oraz specjalnej platformy wyposażonej w płozy.

 3. 20. Morsy

  Morsy

  Zimą na Warmii i Mazurach można zmierzyć się ze swoimi słabościami. Jest to bowiem miejsce, które upodobali sobie wielbiciele kąpieli lodowych! Wykute w lodowych taflach przeręble przyciągają morsów i płetwonurków z całej polski. Twierdzą oni, że zimą woda jest najbardziej przezroczysta, a widoczność dochodzi nawet do dwudziestu metrów.

 4. 21. Narciarstwo biegowe

  Narciarstwo biegowe

  Lasy w regionie obfitują w niezliczoną liczbę narciarskich tras biegowych, na których odnajdą się zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni narciarzy. Rozbudowana baza turystyczna Jeziora Ukiel umożliwia wypożyczenie sprzętu, więc nie trzeba mieć własnych biegówek a trasy biegowe są bardzo atrakcyjne krajobrazowo.

 5. 22. Narciarstwo zjazdowe

  Narciarstwo zjazdowe

  Wyciąg i stok narciarski w Rusi koło Olsztyna Pod Olsztynem, w Rusi mieści się wyciąg narciarski Kartasiówka. Narciarze mają tu do dyspozycji trzy trasy zjazdowe, każda o 280 m długości. Wyciąg jest sztucznie naśnieżany oraz oświetlony. Miłośnicy białego szaleństwa będą mogli w sezonie korzystać z wyciągu od godz. 9 do 21.

 6. 23. Nurkowanie pod lodem

  Nurkowanie pod lodem

  To jedno z najbardziej ekstremalnych atrakcji zimową porą na Mazurach. Woda w jeziorach ma jednak najlepszą przejrzystość właśnie w zimę (brak glonów). Widoczność często dochodzi nawet do 10-12 metrów. Jezioro Ukiel jest jednym z niewielu jezior gdzie co roku mają miejsce kursy nurkowania podlodowego.
  Więcej informacji:
  AQUADIVER, ul. Żeglarska 6, www.aquadiver.pl

 7. 24. Wędkarstwo podlodowe

  Wędkarstwo podlodowe

  Dla wielu wędkarzy zimowa wyprawa i podlodowe łowienie ma największy urok i z niecierpliwością czekają oni na moment, kiedy jeziora skuje lód. Inni już na samą myśl o siedzeniu na 20-stopniowym mrozie dostają drgawek i nic nie jest w stanie wygnać ich zimą na lód.  
  Jednak ci, którzy mimo wszystko zdecydują się na 'moczenie kija' w przerębli, odtąd pozostają już wierni zimowym wyprawom na skute lodem przestrzenie.

 8. 25. Zimowe spływy kajakowe

  Zimowe spływy kajakowe

  Zimowe spływy kajakowe dostarczają niesamowitych wrażeń i dreszczyku emocji. To nieprawda, że spływy kajakowe to atrakcja na lato i ciepłe dni. Jeśli mróz nie utrzymuje się zbyt długo rzeki nie zamarzają. Warunki na wodzie są wówczas odmienne od tych w lato. Przede wszystkim poziom wody jest wyższy a nurt zdecydowanie szybszy (niesamowita atrakcja!). Przy zachowaniu środków ostrożności, płynięciu w bezpiecznych odległościach, czytaniu wody i zwracaniu uwagi na przeszkody spływy nie są niebezpieczne. Jednak uczestnikami spływów zimowych powinny być osoby, które posiadają już doświadczenie w pływaniu kajakiem.

 9. 26. Kuligi

  Kuligi

  Jak tylko pogoda pozwoli niecodzienną atrakcją są kuligi przy świetle pochodni i rozbrzmiewających dźwiękach muzyki. Kto chociaż raz miał okazję uczestniczyć w takiej przejażdżce wie, że takich wrażeń szybko się nie zapomina.
  Więcej informacji:
  www.kojrys.pl

 10. 27. Quady i skutery śnieżne

  Quady i skutery śnieżne

  Zima na Warmii to idealny czas na wypróbowanie swoich sił na ruadzie czy skuterze śnieżnym W Olsztynie znajdą Państwo wiele tras zarówno dla początkujących jaki i zaawansowanych. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą olsztyńskiej firmy Bartboo , gdzie przewodnicy i instruktorzy przez cały czas bacznie kontrolują przebieg zabawy i gotowi są udzielać niezbędnych informacji oraz pomocy w każdym momencie.
  Więcej informacji:
  www.bartbo.pl

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Rozwoju Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 Warmia iMazury Regionem Zjednoczonej Europy.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij