Fb Sprawdź termin Kup voucher
Excellent
Rated By guests
9.4
Przystan Hotel&Spa
HotelsCombined

Atrakcje

Atrakcje regionalne

 1. 1. Olsztynek

  Olsztynek

  Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku jest jednym z najstarszych i  najchętniej odwiedzanych obiektów tego typu w Polsce. Na terenie trzydziestu pięciu hektarów znajduje się ponad sześćdziesiąt obiektów dużej i małej architektury z terenów Warmii, Mazur, jest to najstarszy i jeden z najpiękniejszych zbiorów budownictwa drewnianego w Polsce, znakomicie utrzymany i ciekawie eksponowany.

 2. 2. Gietrzwałd

  Gietrzwałd

  Gietrzwałd stał się sławny dzięki Objawieniom Matki Bożej, które trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Głównymi wizjonerkami były: trzynastoletnia Justyna Szafryńska i dwunastoletnia Barbara Samulowska. Obie pochodziły z niezamożnych polskich rodzin. Matka Boża przemówiła do nich po polsku, co podkreślił ks. Franciszek Hipler, "w języku takim, jakim mówią w Polsce"

 3. 3. Św. Lipka

  Św. Lipka

  Początki kultu Maryjnego sięgają w Świętej Lipce XIV wieku. Wtedy to bowiem w Kętrzynie skazanemu na śmierć objawiła się Matka Boska i poprosiła o wyrzeźbienie jej postaci z Dzieciątkiem. Więzień w ciągu nocy wyrzeźbił w kawałku drewna figurkę Matki Boskiej.

 4. 4. Wilczy Szaniec

  Wilczy Szaniec

  Wilczy Szaniec w latach 1941–1944 kwatera główna Adolfa Hitlera (niem. Führerhauptquartier,FHQ) i Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych (niem. Oberkommando der Wehrmacht, OKW) w lesie gierłoskim, na wschód od leżącej na skraju lasu wsi Gierłoż i 8 km na wschód od Kętrzyna (obecnie w woj. warmińsko-mazurskim). Kwatera została wybudowana, aby Hitler mógł z niej dowodzić wojskami podbijającymi ZSRR. 20 lipca 1944 Claus von Stauffenberg i Werner von Haeften dokonali tu nieudanego zamachu na życie Hitlera.
  Więcej informacji: www.wolfsschanze.pl

 5. 5. Źródła Łyny

  Źródła Łyny

  Rezerwat "Źródła Rzeki Łyny" to położony w głębokim wąwozie źródliskowy obszar, z którego wypływa wiele strumieni dających początek Łynie. Miejsce jest tak malownicze, jak doliny górskich potoków. Osobliwością rezerwatu jest występowanie zjawiska erozji wstecznej wód wypływających ze źródeł. Wymywane piaski spływają po nieprzepuszczalnych iłach wynoszone w dół wąwozu, dzięki czemu następuje ciągłe cofanie się źródeł Łyny. To unikatowe zjawisko niespotykane na nizinach.
  Więcej informacji: www.mojemazury.pl/10975,Malownicze-zrodla-rzeki-Lyna.html

 6. 6. Żywkowo

  Żywkowo

  Jest to najpopularniejsza z polskich tzw. "bocianich wsi". Odnotowuje się, że Żywkowo zamieszkuje ok. 160 bocianów białych w 42 gniazdach. Najwięcej bocianich gniazd (24) ma w swoim gospodarstwie Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.
  Więcej informacji: www.gorowoilaweckie.wm.pl

 7. 7. Rezerwat „ Ostoja Bobrów na Rzece Pasłeckiej”

  Rezerwat „ Ostoja Bobrów na Rzece Pasłeckiej”

  Ostoja bobrów na rzece Pasłęce - ochroną objęta jest cała rzeka, od źródeł do granic Braniewa, wraz z jeziorami Sarąg, Isąg oraz Zalewem Pierzchalskim. Rezerwat o powierzchni 4258,79 ha, utworzony został w 1970 r. w celu zachowania stanowisk bobra.   Gatunek ten na terenie Polski wyszedł z zagrożenia, jednak w rezerwacie chronione są także wody otwarte, torfowiska i lasy.

 8. 8. Kadzidłowo Park Dzikich Zwierząt

  Kadzidłowo Park Dzikich Zwierząt

  Kadzidłowo znajduje się na terenie Puszczy Piskiej. Celem Parku jest umożliwienie poznania przede wszystkim gatunków rodzimych. Położenie Parku na śródleśnych łąkach umożliwia bytowanie zwierząt w warunkach zbliżonych do naturalnych. Większość zwierząt jest zaprzyjaźnionych człowiekiem, dlatego też możliwe jest wejście do niektórych gatunków na ich obszerne wybiegi a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska.
  Więcej informacji: www.kadzidlowo.pl/

 9. 9. Narciarstwo zjazdowe

  Narciarstwo zjazdowe

  Najbardziej atrakcyjnym ośrodkiem jest Góra Czterech Wiatrów w Mrągowie, gdzie do dyspozycji gości oddaje się dwa wyciągi narciarskie oraz pięć tras zjazdowych o różnych stopniu trudności. Stoki są regularnie sztuczne naśnieżane i oświetlone. Co więcej na terenie ośrodka znajduje się również tor saneczkowy oraz lodowisko.

 10. 10. Kanał Elbląski

  Kanał Elbląski

  Kanał Elbląski o długości 82 km ze względu na funkcjonujące na nim od 1860 roku urządzenia hydrotechniczne jest zaliczany do ewenementów w skali światowej. Różnica poziomów kanału na długości 9,6 km zmienia się o ponad 100 m, które statek pokonuje przy pomocy pięciu napędzanych wodą pochylni.
  Więcej informacji: www.elblag.eu

 11. 11. Myślistwo

  Myślistwo
  Myślistwo
 12. 12. Jazda konna

  Jazda konna

  Jazda konna to doskonały sposób spędzania czasu dla osób w każdym wieku. Oprócz podstawowych zalet, którymi cechują się niemal wszystkie sporty, jeździectwo ma tą przewagę, że dzięki kontaktom ze zwierzęciem, jazda konna to coś więcej niż zwyczajny sport. Warto wspomnieć o jej terapeutycznych właściwościach, ponieważ wpływa ona pozytywnie nie tylko na ciało, ale także na ducha. W Olsztynie proponujemy Państwu Stadninę ATAMAN oferującą nauka jazdy na przepięknych wierzchowcach, przejażdżki bryczką po okolicy, oraz STADNINA JANUSZA KOJRYSA www.kojrys.pl

 13. 13. Śluzy wodne

  Śluzy wodne

  Kanał Mazurski mógłby być perełką turystyczną wschodnich Mazur. Mógłby, gdybyśmy dokończyli to, co zaczęli Niemcy. Kanał Mazurski miał połączyć jezioro Mamry przez Łynę na terenie dzisiejszego Obwodu Kaliningradzkiego z Bałtykiem. Ma ponad 50 kilometrów długości, z czego ponad 20 w Polsce. Biegnie od Mamr przez Leśniewo - jezioro Rydzówka - Guję - Bajory Małe - Bajory Wielkie - Brzeźnicę. Budowę zaczęto w 1911 roku, przerwano w 1914, wznowiono w 1934 i przerwano w 1942 roku. 

 14. 14. Pola Bitwy Grunwaldzkiej

  Pola Bitwy Grunwaldzkiej

  W południowej części Gminy Grunwald znajdują się Pola Grunwaldzkie z Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej i Pomnikiem Zwycięstwa Grunwaldzkiego. 
  W dniu 15 lipca 1410r. w pobliżu Grunwaldu miała miejsce jedna z największych bitew między Krzyżakami (ok. 21 tys.) pod dowództwem Ulricha von Jungingena a połączonymi siłami polskimi, litewsko-ruskimi i oddziałami czeskimi (ok. 29 tys.) pod wodzą Władysława Jagiełły i.Witolda, zakończona zwycięstwem Polaków i ich sprzymierzeńców. Zginął w niej, obok znacznej liczby Krzyżaków, wielki mistrz zakonu. Bitwa zapoczątkowała zmierzch potęgi zakonu. Co roku odbywa się inscenizacja wielkiej bitwy.
  Więcej informacji:
  www.grunwald.warmia.mazury.pl

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Rozwoju Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 Warmia iMazury Regionem Zjednoczonej Europy.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij